Czesław Michniewicz trenerem piłkarskiej reprezentacji U-21

Czesław Michniewicz trenerem piłkarskiej reprezentacji U-21
PAP/Leszek Szymański

„Szukaliśmy trenera z doświadczeniem ligowym. Od pierwszego spotkania z Czesławem widziałem wielką chęć prowadzenia tego zespołu. Bardzo szybko dogadaliśmy się, a zarząd przyjął jego kandydaturę jednogłośnie. Celem jest awans do mistrzostw Europy we Włoszech” – powiedział Boniek.

 

Prezes PZPN uciął natomiast spekulacje części środowiska piłkarskiego o tym, że Michniewicz miał być zamieszany w procedery korupcyjne.

 

„Zanim Michniewicz został trenerem, niektórzy już wypowiadali się o jego przeszłości. Dlatego porozmawiałem z prokuratorem Krzysztofem Grzeszczakiem z Wrocławia, który zajmował się procesem korupcyjnym w polskiej piłce. Oto co mi powiedział: +Pan Czesław jest osobą absolutnie czystą. Nie ma w stosunku do niego żadnych przeciwskazań, aby był trenerem. Nie ma żadnych oskarżeń. Był, jak wielu innych, przesłuchiwany jako świadek w sprawie wszystkim znanej. Ten temat został zakończony+. Chciałbym abyśmy do tego tematu więcej nie wracali” – podkreślił Boniek

 

Młodzieżowa reprezentacja Polski na czerwcowych mistrzostwach Europy, które zostały rozegrane w Polsce, z jednym punktem zajęła ostatnie miejsce w grupie A.

 

„Trener Dorna jest nam bardzo potrzebny, bo to znakomity wychowawca. Jako wicedyrektor sportowy PZPN będzie współpracował ze Stefanem Majewskim. Dodatkowo przejmie reprezentację U-15. To nie jest dla niego kara, ale wręcz przeciwnie” – ocenił Boniek.

Michniewicz natomiast przyznał, że nowa posada to dla niego nobilitacja.

 

„Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzono. To jednak wiąże się z ogromnymi oczekiwaniami. Cieszę się, że została doceniona moja praca ligowa. Od soboty zaczynam pracę nad tworzeniem sztabu, listy zawodników i planów treningowych. Wszystko po to, aby dobrze przygotować się do meczu z Gruzją, który czeka nas 1 września” – powiedział 47-letni szkoleniowiec.

 

Umowa z nim została podpisana do końca eliminacji Euro 2019, które odbędą się we Włoszech i San Marino. W przypadku awansu do tego turnieju kontrakt zostanie automatycznie przedłużony do końca turnieju.

 

„Największą różnicą w porównaniu do pracy w klubach będzie fakt, że teraz będę mógł wybierać piłkarzy po konsultacjach z selekcjonerem Adamem Nawałką, a wcześniej musiałem korzystać jedynie z tych graczy, których miałem do dyspozycji. Na pewno ligowe doświadczenie mi się przyda” – powiedział trener U-21.

 

Michniewicz ostatnio prowadził Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Wcześniej pracował z Pogonią Szczecin, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Polonią Warszawa, Jagiellonią Białystok, Widzewem Łódź, Arką Gdynia, Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań. Pracę trenerską rozpoczynał w Amice Wronki.

 

(PAP)