Kaczyński: polskie państwo jest demokratyczne i nie jest już teoretyczne

Kaczyński: polskie państwo jest demokratyczne i nie jest już teoretyczne
PAP/Marcin Obara

Prezes PiS przemawiając przed Pałacem Prezydenckim podczas 87. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej wyraził nadzieję, że niebawem staną tam pomniki: prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

"Wtedy już będziemy dużo więcej wiedzieli o przyczynach tej katastrofy, bo przecież poważne badania prowadzone w skali międzynarodowej są w toku. I będziemy wiedzieli: było tak, czy było tak. Być może jeszcze nie wszystko, ale na pewno już bardzo dużo" - mówił szef PiS. "I wtedy będziemy mogli powiedzieć: +nasza misja się skończyła+, ale nikt nam nie zdoła w tym przeszkodzić" - dodał.

 

"Na szczęście polskie państwo jest demokratyczne i nie jest już teoretyczne" - powiedział Kaczyński. "Inna droga, droga odbudowy polskiego państwa, które ma służyć wszystkim Polakom będzie kontynuowana i będzie kontynuowana droga obudowy sprawiedliwości, która już dziś przyniosła bardzo znaczące zmniejszenie różnic społecznych" - oświadczył prezes PiS.

 

"Będziemy szli w odwrotną stronę niż ta, po której prowadzili nas nasi poprzednicy, z krótkimi przerwami przez wiele lat. Drogi, której szczegóły, poszczególne afery, poszczególne przestępstwa są coraz lepiej społeczeństwu znane. I jestem przekonany, że będą znane za jakiś czas jeszcze lepiej i że będą konsekwencje, że będziemy mogli powiedzieć, że ten niedobry czas się skończył, że czas dobrej zmiany jest czymś, co na trwałe zmieni Rzeczpospolitą, uczyni ją państwem naprawdę silnym, naprawdę podmiotowym na arenie międzynarodowej, naprawdę dumnym" - powiedział Kaczyński.

 

(PAP)