Sprawca "napadu stulecia" skazany. Ukradł ponad 8 milionów złotych

Proces w sprawie kradzieży trwał od jesieni ubiegłego roku. Na ławie oskarżonych usiadło 6 osób. Cztery z nich poznańska prokuratura oskarżyła o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przywłaszczenie mienia o znacznej wartości

 

Oskarżeni to 44-letni Dariusz D.; 46-letni Adam K., u którego miało dojść do podziału łupu; 48-letni Marek K., który miał brać udział w opracowaniu planu napadu i ubezpieczać przewożenie pieniędzy, oraz 48-letni konwojent Krzysztof W.

 

Dwie pozostałe osoby miały pomagać w ukryciu zrabowanych pieniędzy i wpłacić na założone konto w jednym z banków 250 tys. zł. Pieniądze miał im dać Adam K.  Do skoku stulecia doszło w lipcu dwa lata temu. 

 

Krzysztof W. zatrudnił się pod fałszywym nazwiskiem w łódzkiej firmie ochroniarskiej. Mężczyzna na potrzeby kradzieży całkowicie zmienił wygląd. Przytył, zapuścił brodę. W dniu rabunku powiedział przełożonemu, że boli go noga. Tego dnia był kierowcą bankowozu. Odjechał samochodem w chwili, gdy dwaj jego koledzy z firmy ochroniarskiej weszli do oddziału banku. Zagłuszył sygnał GPS samochodu. Policjanci znaleźli porzucone auto, ale zostało ono dokładnie wyczyszczone.

 

Do tej pory policji udało się odzyskać kilka tysięcy złotych. Nadal w sprawie jest poszukiwany Grzegorz Łuczak, wiceprezes firmy ochroniarskiej, która zatrudniła fałszywego konwojenta.