Elżbieta II napisała list do Polaków

Podczas przyjęcia z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II w Łazienkach Królewskich książę William odczytał list swojej babci. Królowa pozdrowiła - wraz ze swoim małżonkiem księciem Filipem - wszystkich gości biorących udział w uroczystości.

"W roku 1996 byliśmy w Polsce i mamy same dobre wspomnienia i wtedy byliśmy świadkami ciepłej gościny zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie. Cieszę się, że para książęca będzie mogła doświadczyć tego samego - zarówno w Warszawie, jak i w Gdańsku" - napisała królowa Elżbieta.

 

"W roku 1996 mówiłam o niezwykłej głębi stosunków polsko-brytyjskich, które sięgają tysiąc lat wstecz. Dlatego też z wielką przyjemnością mogę powiedzieć, że przyjaźń miedzy naszymi dwoma narodami, między naszymi dwoma krajami od tamtego czasu coraz bardziej się wzmacnia. Nie mam wątpliwości, że w najbliższych czasach będzie się ona rozwijała" - podkreśliła królowa.

Książe William dodał, że biorąc pod uwagę ciepło stosunków Polski i Wielkiej Brytanii mamy, co świętować. "Jesteśmy partnerami w NATO i po raz pierwszy od II wojny światowej brytyjskie oddziały stacjonują w Polsce" - mówił. Zwrócił też uwagę, że język polski to drugi najczęściej słyszany język w Wielkiej Brytanii.

 

"Takie więzi zarówno dyplomatyczne, wojskowe, jak i kulturowe oferują naprawdę dużo możliwości na przyszłość i napawają nas nadzieją" - podkreślił książę Cambridge. "Dlatego też Catherin i ja cieszymy się niezmiernie z naszej pierwszej wizyty w Polsce i mamy nadzieję, że będziemy mogli tutaj powrócić wielokrotnie" - dodał książę William.

 

(PAP)