Nakłaniali świadka do zmiany zeznań. Polak i Azer wpadli w ręce CBŚP

CBŚP apeluje, by zgłaszały się osoby, które mogły zostać pokrzywdzone przez podejrzanych; z ustaleń policji wynika bowiem, że nie wszystkie ich czyny zostały ujawnione i pokrzywdzonych może być więcej. "Informacje w tej sprawie można zgłaszać do jeleniogórskiego wydziału CBŚP - osobiście bądź telefonicznie pod numerami 71 340 42 95 lub 75 762 02 01" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Dodała, że policja zapewnia anonimowość.

 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzuty dotyczące wywierania wpływu groźbą na świadka i nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się sprawie karnej przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N.

 

Jak poinformowała Jurkiewicz, w trakcie przeszukania mieszkań zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli 22 tys. zł. Dodatkowo podczas przeszukania jednej z posesji policjanci znaleźli plantację konopi; w tej sprawie zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna - Dariusz S. (46 l.).

 

Podczas zatrzymań policjanci CBŚP wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia - elektroniczne urządzenie do wykrywania obecności środków odurzających.

 

(PAP)