Air Show w Radomiu bez wejściówek! Zaskakująca decyzja organizatorów

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Air Show kpt. Magdalena Busz, decyzja została podjęta po szczegółowych analizach przebiegu sobotnich pokazów. "Stwierdziliśmy, że widzowie byli bardzo zdyscyplinowani i zachowywali zasady bezpieczeństwa, za co dziękujemy" - powiedziała Busz.

 

Dlatego, jak tłumaczyła, organizatorzy - wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którym nie udało się uzyskać wcześniej bezpłatnych kart wstępu, a chcieliby zobaczyć pokazy - zdecydowali, iż w niedzielę po południu na lotnisko będą wpuszczane osoby bez wejściówek. Zaznaczyła przy tym, że wszystkie te osoby muszą spodziewać się szczegółowych kontroli na bramkach wejściowych na lotnisko.

 

Zgodnie z programem niedzielne pokazy mają potrwać do godz. 19. Sobotnie pokazy obejrzało ponad 70 tys. osób. Organizatorzy przewidują, że dwudniowa frekwencja będzie na poziomie 180 tys. widzów.

 

Od rana na lotnisko przybywają tłumy miłośników. Pokazom sprzyja słoneczna pogoda, chociaż po południu można spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

 

Air Show w Radomiu odbywa się co dwa lata. To największa tego typu impreza lotnicza w Polsce organizowana przez wojsko i władze miasta. W tegorocznych pokazach udział biorą ekipy z 10 państw, m.in. z Czech, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, Łotwy i USA.

 

(PAP)