Nowy Lexus za pół miliona złotych. Efektowny, szybki i luksusowy

Lexus pokazał zupełnie nowy model oznaczony symbolem LC. Do tej pory marka nie miała takiego samochodu. Jego powstanie jest rozwinięciem studyjnego projektu LF LC, który został pokazany w Detroit w 2012 roku. Nic nie wskazywało na to, że LC będzie przygotowywany do seryjnej produkcji. Producentów skusiło zainteresowanie modelem.

 

Szefowie Lexusa pytanie o to, z którym modelem ewentualnie nowy LC mógłby się równać nie dawali jednoznacznej odpowiedzi. Wydaje się jednak, że najnowszy Lexus wchodzi do grupy, gdzie są już takie auta jak Porsche 911, Nissan GT-R, BMW serii 6, Audi R8 czy mercedes AMG GT.

 

Lexus LC jest samochodem luksusowym i zaawansowanym technologicznie. To auto sportowe, które wpasowuje się w stylistykę marki. LC jest produkowany w dwóch wersjach napędowych z silnikiem benzynowym lub hybrydą.

 

Pięciolitrowa benzyna to wolnossący silnik V8 z nową, 10-stopniową skrzynią automatyczną – pierwszą na świecie w samochodzie osobowym klasy premium. Moc to 477 koni mechanicznych.  Hybryda jest trzy i pół litrowym wolnossącym silnikiem V6. Łączna moc silnika spalinowego i elektrycznego to 359 koni mechanicznych.

 

Wyglądem samochód nawiązuje do pozostałych modeli lexusa. Na pierwszy rzut oka widać, że jest sportowcem z potężną mocą. Zdaniem komentatorów Lexus może wydawać się jednak nieco przerysowany. Na polski rynek w tym roku trafi około stu egzemplarzy. W najtańszej wersji auto kosztuje ponad pół miliona złotych.