Komisja Jakiego uchyliła decyzję ws. Poznańskiej 14

Jaki podkreślił Jaki, że ogłoszona w poniedziałek decyzja komisji, jeśli nie zostanie zaskarżona ponownie do komisji, to się uprawomocni, nawet jeśli zostanie zaskarżona do Sądu Administracyjnego. "Na tym etapie tok postępowania się wyczerpał, decyzja jest prawomocna i następuje automatyczny, wynikający z ustawy wpis do księgi wieczystej. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie" - powiedział.
 
Zaznaczył, że choć nie ma gwarancji czy miasto "nie będzie postępowało w ten sam sposób jak handlarze roszczeń", to ma wrażenie, że tak się nie stanie.
 
"Jeśli nieruchomość wraca do miasta, to lokatorzy są objęci innym katalogiem prawnym, który daje im prawo m.in. takie, że będą musieli mieć regulowany czynsz; już nie będzie można im go tak podnosić" - mówił Jaki.
 
Zaznaczył, że jeśli chodzi o odszkodowania "to oczywiście decyzja komisji powoduje, że te odszkodowania mogą być zasadne i otwiera drogę do odszkodowań na drodze cywilnej". "Jeśli mówimy o tych mieszkańcach, którzy się dawno wyprowadzili z ul. Poznańskiej to tutaj innej możliwości nie ma" - powiedział.
 
Jaki dodał, że najważniejsze jest, że spółka "Jowisz", która nabyła prawa do Poznańskiej 14, nie ma już prawa, by nękać mieszkańców. "Natychmiast powinien przerwać swoje prace remontowe" - zaznaczył. Pytany, co jeśli firma "Jowisz" tego nie zrobi, Jaki powiedział, że "to jest już temat dla policji i organów ścigania". 
 
(PAP)/Superstacja