USA: Gala wręczenia nagród Emmy w Los Angeles

Telewizyjne Oscary rozdane w Los Angeles. Nagrody Emmy to jedna z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w Stanach Zjednoczonych. Kto triumfował w tym roku?

 

"Opowieść podręcznej" zdobyła statuetkę nie tylko dla najlepszego serialu dramatycznego, ale także za scenariusz i reżyserię. Wyróżnione zostały także aktorki - Elisabeth Moss w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym i Ann Dowd -w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

 

Nagrodę za najlepszy mini serial zdobyły "Wielkie kłamstewka". Za najlepszą produkcję komediową jurorzy uznali "Figurantkę". Nagrody Emmy za reżyserię trafiły do Daniela Glovera za komediową "Atlantę", Jeana-Marca Valee za miniserial "Wielkie Kłamstewka" i Don Roya Kinga za "Saturday Night Live".

 

Jeśli chodzi o aktorów, w tegorocznej Emmy triumfowali: Donald Glover za najlepszą rolę męską w serialu komediowym "Atlanta", Sterling Brown za najlepszą rolę w serialu dramatycznym "Tacy jesteśmy" i Riz Ahmed za najlepszą rolę w miniserialu "Długa Noc".


Wśród gwiazd spacerujących po czerwonym dywanie pojawiły się nazwiska takie jak Sofia Vergara, Jessica Biel, Jane Fonda, Reese Witherspoon czy Michelle Pfeiffer.


Panie jak zwykle prześcigały się w wyjątkowych kreacjach. Wzrok przyciągała m.in. Heidi Klum w długiej, czerwonej sukni dekoltem oraz Priyanka Chopra w sukience z długim, białym trenem. Niekwestionowaną gwiazdą Emmy 2017 była też młodziutka Millie Bobby Brown znana z serialu Stranger Things, która zaprezentowała się w bardzo eleganckiej, balowej, białej sukience.