Pomorskie: Straż Graniczna zlikwidowała nielegalną wytwórnię papierosów

O akcji, która miała miejsce 19 września, poinformował w piątek media rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG) w Gdańsku Andrzej Juźwiak.

 

Wyjaśnił, że sprzęt do nielegalnej produkcji papierosów znaleziono w ulokowanym pod Gdańskiem magazynie wynajmowanym przez 40-letniego mężczyznę. Poza maszynami, w pomieszczeniach znaleziono też prawie 300 kilogramów krajanki tytoniowej i przeszło 25 tysięcy sztuk papierosów, a także alkohol bez akcyzy, podzespoły samochodowe, kosmetyki, nośniki elektroniczne i gotówkę.

 

Juźwiak dodał, że w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 40 i 44 lat. Pierwszy z nich przyznał, że wszystkie rzeczy zabezpieczone przez Straż Graniczną, stanowiły jego własność. „Po wykonaniu czynności procesowych mężczyzna został zwolniony” – dodał rzecznik, wyjaśniając, że drugi z mężczyzn był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Trafił on do aresztu śledczego w Gdańsku.

 

Juźwiak poinformował, że wartość zajętych rzeczy (w tym pieniędzy), oszacowano na ponad 350 tys. zł. Dodał, że dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG, a w akcji przeprowadzonej 19 września pomagali im funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG.

 

(PAP)