Do nauki i zabawy. Powstał edukacyjny, składany robot dla dzieci

Mabot, to - jak przekonują jego twórcy - pierwsza na świecie zabawka będąca w praktyce profesjonalnym robotem. Z poszczególnych elementów można zbudować czołg, goryla, pojazd, postać przypominającą człowieka albo jakąkolwiek formę, którą tylko zdołamy sobie wyobrazić.

 

System Mabot ma bawić, ale przede wszystkim uczyć. Rozwija wyobraźnię, pomaga budować pracę zespołową i relacje z innymi. Mogą się nim bawić dorośli i dzieci. Zasada tworzenia jest bardzo prosta - z interaktywnych modułów powstaje robot o unikatowym wyglądzie i funkcjach - może poruszać się, rozpoznawać otoczenie i reagować na sygnały. Co więcej, dzięki połączeniu z aplikacją w smartfonie lub tablecie można nim łatwo sterować, a nawet programować.

 

Każda z kulek jest tak zaprojektowana, aby można ją było łatwo wziąć w ręce, a także dołączać do gotowego już robota bez wyłączania zasilania. Jest to bezpieczne i pozwala skoncentrować się na zabawie i nauce. Możliwe jest też dołączanie popularnych na rynku klocków, co tylko wzbogaca możliwości konstrukcji.

 

Twórcy Mabota na razie zbierają pieniądze na rozwój projektu. Za kilka miesięcy chcą wprowadzić swój produkt do sprzedaży.