Płatności elektroniczne będą bezpieczniejsze. Nowe systemy ochrony kupujących

Płatności mobilne będą lepiej zabezpieczone. Tydzień Bezpieczeństwa w Szanghaju w Chinach - coroczne spotkanie specjalistów zajmujących się zagrożeniami w sieci - pokazał, w jakim kierunku chcą iść firmy zajmujące się sprzedażą internetową i ochroną płatności. Jedną z nowości jest system niemal idealnego rozpoznawania twarzy firmy ANT Financial.

 

Firma współpracująca z jednym z największych sklepów internetowych Alibaba chwali się, że skuteczność rozpoznawania twarzy człowieka w jej systemie jest na poziomie 99 procent, a to dzięki rozpoznawaniu elementów oka jak siatkówka i tęczówka. Pozycja głowy, makijaż czy zmiana masy ciała nie wpływają na skuteczność technologii.

 

Na monitorowanie transakcji w sieci stawia firma China UnionPay. Jej system na bieżąco przetwarza ogromne ilości danych szukając podejrzanych operacji i transakcji.

 

Firma – w powiązaniu ze swoimi partnerami – uruchamia też system bezpieczeństwa, który spowoduje, że w sytuacji oszustwa związanego z kartami wszystkie zaangażowane instytucje uruchomią mechanizm minimalizowania ryzyka dla klienta.

 

Coroczny tydzień bezpieczeństwa w Chinach ma na celu zwiększanie świadomości i wiedzy na temat cyberzagrożeń. Zachęca też firmy i władze, by intensyfikowały działania przeciwko internetowym przestępcom.