Poznaniacy mogą się starać o bezpłatny komputer i dostęp do internetu

Poznaniacy mogą się starać o bezpłatny komputer i dostęp do internetu
fot.PAP/EPA
Celem przedsięwzięcia jest dostarczenie komputerów z dostępem do internetu dla 3 tys. gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało, że projekt skierowany jest do osób posiadających meldunek w stolicy Wielkopolski i pozbawionych dostępu do internetu w domu.
 
O sprzęt, szkolenie i łącze mogą się starać osoby i rodziny spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych.
 
Wśród potencjalnych beneficjentów projektu są też osoby niepełnosprawne ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, oraz dzieci i młodzież ucząca się, uprawniona do uzyskania stypendiów socjalnych.
 
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane także z myślą o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, a także samotnych rodzicach, którzy spełniają kryterium dochodowe upoważniające do korzystania ze świadczeń funduszu alimentacyjnego.
 
W ramach projektu uczestnicy otrzymają komputery z dostępem do internetu, będą też mogli liczyć na pakiet szkoleń e-learningowych i szkolenie z podstaw obsługi komputera. Wsparcie poznaniaków przez miasto przewidziane jest przynajmniej do końca 2020 roku.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Liczba uczestników przedsięwzięcia jest ograniczona; decyduje kolejność zgłoszeń. 
 
(PAP)
 
autor: Rafał Pogrzebny