Nissan Leaf 2 jedzie nad Wisłę. Znamy cenę nowego elektryka z Japonii

Nad Wisłę nadjeżdża druga generacja japońskiego elektryka. Do salonów wjeżdża Nissan Leaf 2. Po wprowadzonych zmianach - zdaniem zachodnich dziennikarzy - auto wygląda po prostu ładniej. Z przodu nadwozia znalazł się charakterystyczny motyw litery V – znany z X-Traila, Qashqaia czy chwalonej za stylistykę Micry. Sam grill ma natomiast niebieskie wypełnienie co ma wyraźnie mówić: jestem elektryczny!

 

Dużo ważniejsze od samej stylistyki są inne zmiany. Szczególnie te związane z mocniejszym układem napędowym. Elektryczny Nissan ma teraz 150 koni mechanicznych a nie jak poprzednio zaledwie 109. Właściwie najważniejsze... zasięg. Teraz do według producenta 378 kilometrów. Dla kierowców, którzy jeżdżą w trasy producent wprowadzi wersję z jeszcze większym zasięgiem – ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

 

W Polsce Nissana LEAF 2 można będzie kupić za minimum 160 tysięcy złotych. To cały czas kwota spoza zasięgu przeciętnie zarabiającego Polaka. Wyposażenie standardowe? Między innymi: 17-calowe alufelgi, automatyczna klimatyzacja z nawiewem na tył, czujnik deszczu i zmierzchu, podgrzewana kierownica obszyta skórą, system audio z zestawem sześciu głośników czy układ kamer 360° z możliwością wykrywania poruszających się w sąsiedztwie samochodu obiektów.

 

Będzie można też dopłacić za system ProPilot umożliwiający autonomiczną jazdę jednym pasem ruchu na autostradzie.