Wypadek śmigłowca podczas Rajdu Lipawy, nie żyje Polak

"Na pokładzie były cztery osoby - dwóch Polaków i dwie osoby z Łotwy. Jeden z naszych rodaków zginął na miejscu, a drugi - tak jak Łotysze - przebywa w szpitalu" - poinformował dyżurny ambasady RP.

 

Jak podała łotewska policja, do wypadku doszło o godzinie 13.35, podczas 11. odcinka rajdu. Rywalizacja została zatrzymana, a wyniki odcinka anulowano.

 

"Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z moimi bliskimi przyjaciółmi wycofaliśmy się z rajdu. Kochani, bardzo was proszę o uszanowanie mojej osobistej decyzji, trudnej dla mnie jako sportowca. Dziękuję raz jeszcze, że byliście z nami przez wszystkie rundy tegorocznych mistrzostw" - napisał na Facebooku Kajetanowicz, który już w sobotę, wraz z Baranem, zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł rajdowych mistrzów Europy.

 

Rajd wygrał Rosjanin Nikołaj Griazin (Skoda Fabia R5). Drugie miejsce zajął Fin Kalle Rovanpera (Ford Fiesta R5) - strata 18,5 s, a trzecie Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5) - strata 2.52,8.

 

W klasyfikacji generalnej Kajetanowicz - z dorobkiem 145 pkt - wyprzedził Portugalczyka Bruno Magalhaesa (Skoda Fabia R5) - 121 pkt i Francuza Bryana Bouffiera (Ford Fiesta R5) - 84 pkt.

 

(PAP)