Gowin: za kilka dni informacje o powiększeniu Polski Razem

Gowin: za kilka dni informacje o powiększeniu Polski Razem
PAP/Bartłomiej Zborowski

"Polska Razem rozwija się, rozszerza i to jest dobra informacja dla wszystkich zwolenników Zjednoczonej Prawicy. Będziemy nie tylko zjednoczeni, ale i szersi niż do tej pory. Dołączają do nas środowiska republikańskiej i wolnorynkowej prawicy i myślę, że będzie to wyraźne wzmocnienie obozu rządowego" - powiedział Gowin w środę w Opolu PAP.

 

Jak podkreślił poszerzenie kierowanego przez niego ugrupowania nie ograniczy się do środowiska "Stowarzyszenia Republikanie". Nie chciał jednak ujawnić bliższych informacji na ten temat. Zapowiedział, że będą to ludzie wyznający konserwatyzm w dziedzinie wyznawanych wartości i liberalizm gospodarczy. "Oprócz środowiska Republikanów będą inni. O szczegółach będziemy mówili za kilka dni" - zapowiedział wicepremier minister nauki.

 

Pytany przez dziennikarzy potwierdził, że w ramach partii tworzących Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska, Polska Razem) rozważana jest możliwość ustalania wspólnych kandydatów na niektóre funkcje w nadchodzących wyborach samorządowych. Jak poinformował, ostateczne decyzje w wielu miastach jeszcze nie zapadły - m.in. w Opolu, gdzie jednym z potencjalnych kandydatów na stanowisko prezydenta Opola jest Marcin Ociepa, wiceprezes Polski Razem.

 

(PAP)