Marihuana warta 3 miliony złotych przejęta przez policję. Dwóch mężczyzn próbowało przemycić 57 kilogramów

PK poinformowała w poniedziałkowym komunikacie, że 12 października br. funkcjonariusze policji KSP zatrzymali dwie osoby przemycające substancje - 54–letniego Ryszarda D. oraz 39–letniego Jacka K. "Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie podwarszawskiej miejscowości" - podkreślono.

 

"Narkotyki przewozili samochodem ciężarowym marki DAF w specjalnie skonstruowanych skrytkach w zbiorniku paliwa. Po jego demontażu znaleziono 115 toreb z suszem roślinnym o wadze około pół kilograma każdy. Jak ustalono, narkotyki miały trafić na warszawski rynek" - podała PK.

 

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Postawione im zarzuty "dotyczą wewnątrzwspólnotowego nabycia w Hiszpanii 57 kilogramów marihuany, a następnie przetransportowanie jej drogą lądową do Polski". Jak podano w komunikacie, za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara "nie krótsza od 3 lat pozbawienia wolności".

 

Wobec podejrzanych, na wniosek prokuratora, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

(PAP)