Morawiecki: usprawnianie państwa - jak walka Batmana ze złem

Morawiecki: usprawnianie państwa - jak walka Batmana ze złem
http://www.flickr.com/people/28277470@N05/ CC
"Jestem przeszczęśliwy, że udaje się włączyć pasjonatów, programistów w zadanie niezwykle ważne, bo dla mnie, to jest troszeczkę taka walka dobra ze złem - jakkolwiek by to patetycznie i manichejsko nie brzmiało - to ja wierzę w to gorąco, że mamy do czynienia z czymś takim, jak Batmani (...) walczymy w tych ciemnych mocach Gottam City, i staramy się rzeczywiście znaleźć najlepsze rozwiązania dla sprawnego państwa, dla usprawnienia państwa" - zaznaczył wicepremier.
 
Podkreślił, że cieszy się, że w wydarzeniu biorą udział kobiety. "Myślę, że znajdą takie rozwiązania, jakich panowie nie znajdą" - zaznaczył Morawiecki. Dodał, że obecnie świat algorytmów i informatyki jest "coraz ważniejszy w budowaniu poważnego państwa".
 
"Ważniejszy niż ryzy papieru, legislacja, którą tworzymy. A Polska ma cudownych, wspaniałych programistów" - przekonywał wicepremier.
 
W krakowskim "HackYeah" uczestniczą m.in. programiści, graficy i kierownicy projektów z obszaru technologii informacyjnej (IT) z wielu krajów świata. 
 
(PAP)
 
autor: Iwona Żurek