Warszawa: zatrzymano 45 kontrmanifestantów; większość już zwolniono

Warszawa: zatrzymano 45 kontrmanifestantów; większość już zwolniono
fot. PAP/Jacek Turczyk
W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. Wcześniej Policja zatrzymała grupę Obywateli RP kontrmanifestujących przy trasie Marszu Niepodległości, zostali oni przewiezieni na komendę.
 
Antyfaszyści w proteście przeciw zatrzymaniu kontrmanifestantów przeszli przed komendę przy ul. Wilczej, rozeszli się ok. godz. 17. Zapowiedzieli, że część z nich pójdzie pod komendę przy ul. Dzielnej. Obywatele RP w komunikacie przesłanym PAP poinformowali, że tam zatrzymano kontrmanifestantów.
 
KSP poinformowała na Twitterze, że ok. godz. 14.26 organizator zawnioskował do Policji o interwencję wobec grupy osób "naruszających przepisy prawa o zgromadzeniach", które przebywały na ul. Smolnej, przy trasie zgromadzenia Marsz Niepodległości.
 
Jak podała KSP, wcześniej osoby te nie opuściły zajmowanego miejsca, pomimo żądania organizatora zgromadzenia cyklicznego.
 
"Czynności z tymi osobami wykonywane są w jednej z warszawskich komend. Do jednostki doprowadzono 45 osób. Zakończono już czynności z większością z nich i opuściły one już komendę. Trwają czynności z ostatnimi trzema" - podała KSP.
 
autor: Karol Kostrzewa, Aleksander Główczewski
 
(PAP)