Sensacja w eliminacjach do mundialu. Włosi nie jadą do Rosji!

Sensacja w eliminacjach do mundialu. Włosi nie jadą do Rosji!
PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Szwedzi wygrali w piątek w Sztokholmie 1:0, a w poniedziałkowym rewanżu odparli napór gospodarzy w Mediolanie i wystąpią w MŚ po 12-letniej przerwie.

 

Włochów na mundialu zabraknie dopiero po raz trzeci w historii. W 1930 roku nie zgłosili się, a w 1958 nie zdołali się zakwalifikować.

 

Wcześniej z baraży w Europie awansowały Szwajcaria i Chorwacja, które wyeliminowały, odpowiednio, Irlandię Północną i Grecję.

 

We wtorek Irlandia podejmie w Dublinie Danię, z którą zremisowała w Kopenhadze 0:0. Duńczycy rywalizowali w eliminacjach z Polską (w Warszawie przegrali 2:3, u siebie zwyciężyli 4:0), zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie, za drużyną Adama Nawałki.

 

O pozostałe dwa miejsca w mundialu walka toczy się między kontynentami w parach: Honduras - Australia, Peru - Nowa Zelandia. W obu pierwszych meczach barażowych padły bezbramkowe remisy.

 

1 grudnia w Moskwie odbędzie się losowanie fazy grupowej (Polska będzie w pierwszym koszyku), a turniej zostanie rozegrany w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku.

 

(PAP)