Świnoujście: straż graniczna odzyskała skradzioną teslę

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych do wyjaśnienia ws. kradzieży samochodu z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu – poinformowała w sobotę PAP Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Auto Tesla X zostało odnalezione w garażu w centrum miasta.
 
Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu.
 
W środę przed północą doszło do kradzieży samochodu z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Złodzieje ukradli Teslę X demontując ogrodzenie. Podczas próby ich zatrzymania padły strzały.
 
„W poszukiwaniu samochodu obok świnoujskich i szczecińskich policjantów wzięli udział także funkcjonariusze Straży Granicznej – poinformowała rzeczniczka zachodniopomorskiej policji nadkom. Alicja Śledziona. „Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady i podjęto intensywne czynności operacyjne. Obecnie trwa ustalanie odpowiedzialnych za to przestępstwo” - oznajmiła.
 
Szacunkowa wartość samochodu to ok. 500 tys zł. Porzucone auto funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli tydzień temu w Świnoujściu. Okazało się, że zostało ono wcześniej skradzione na terenie Skandynawii. 
 
(PAP)
 
autor: Marta Zabłocka