Nowa odsłona legendy. Toyota Land Cruiser w odświeżonym wydaniu

Zmodernizowana Toyota Land Cruiser serii 150 jest już dostępna w salonach dealerskich. Ku uciesze klientów - cena podstawowa za wersję Prado pozostała niezmieniona.

 

Land Cruiserowi zaaplikowano gruntowne zmiany modernizacyjne. Całkowitą długość maszyny zwiększono o 60 mm. Mimo to samochód jest według zapewnień producenta łatwy w manewrowaniu – z minimalnym promieniem skrętu wynoszącym 5,8 metra.

 

Przednia część Land Cruisera odziedziczyła kilka cech konstrukcyjnych charakterystycznych dla swoich poprzedników – dotyczy to między innymi przeprojektowanej maski silnika, przedniego wlotu powietrza, reflektorów, zderzaka oraz błotników. Z kolei w kabinie uwagę zwraca układ deski rozdzielczej, gdzie znalazł się 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, zestaw elektronicznych wskaźników oraz obsługiwany z poziomu kierownicy wyświetlacz.

 

Land Cruiser po liftingu występuje w wersji trzy lub 5cio drzwiowej, z silnikiem wysokoprężnym o pojemności dwóch i ośmiu dziesiątych litra, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. W cenniku znalazły się cztery, bogatsze niż dotychczas wersje wyposażenia – Prado, Premium, Invincible oraz Executive, które można wzbogacić o pakiety oraz pojedyncze udogodnienia.

 

Unowocześniony Land Cruiser z bogatszym wyposażeniem w standardzie jest dostępny w podstawowej wersji Prado w takiej samej cenie jak wersja przed liftingiem. Kosztuje 189 000 złotych za wersję trzy drzwiową. Maksymalnie wyposażony samochód, w wersji pięciodrzwiowej grubo przekracza cenę trzystu pięćdziesięciu tysięcy.