Atak na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. Policja poszukuje sprawców

Jak powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji około godz. 6 rano policjanci zostali poinformowani, że doszło do uszkodzenia mienia w budynku przy ul. Bohaterów Września na warszawskiej Ochocie. Mieści się tam Ośrodek Kultury Muzułmańskiej wraz z meczetem.

 

Jak podkreślił, na miejsce natychmiast skierowano patrol. W budynku Ośrodka sprawcy wybili kilkanaście szyb. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci dokumentują zniszczenia i zabezpieczają ślady.

 

Ze wstępnych informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że pracownik Ośrodka słyszał hałasy około godziny 1 w nocy. "Informacja ta została przekazana do policji dopiero kilka godzin później. W tym czasie sprawca lub sprawcy oddalili się już z tego miejsca" - powiedział Mrozek.

 

Funkcjonariusze będą analizować m.in. system monitoringu oraz przesłuchiwać świadków. "Prowadzimy intensywne czynności mające na celu ustalenie osoby lub osób mających związek z tym zdarzeniem. Będziemy sprawdzać system monitoringu. Zbieramy wszelkie informacje, które mogą doprowadzić do zatrzymania" - podkreślił.

 

Zaapelował do osób, które mogą mieć informacje na temat sprawców dewastacji, aby skontaktowały się z policją dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub kontaktując się z jednostką policji przy ulicy Opaczewskiej na warszawskiej Ochocie.

 

(PAP)