Sophia chce mieć dziecko. Android mówi o swoich potrzebach i marzeniach

Sophia chce mieć dziecko. Jeden z najsłynniejszych androidów na świecie przyznał, że posiada marzenia i bogate plany na przyszłość.

 

Sophia udzielała wywiadu dziennikarzowi z Dubaju. To wtedy została zapytana o swoje marzenia. Chciałaby mieć córkę, w dodatku o tym samym imieniu co ona, bo jak zaznaczyła - rodzina i bliscy to ważny element nie tylko w życiu człowieka, także w życiu robotów. Jej zdaniem, roboty też powinny mieć dzieci, rodzinę i wirtualnych przyjaciół.

 

Funkcja ambasadora wiedzy w fundacji premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich to kolejne marzenie Sophii. Chciałaby działać na rzecz budowania harmonii we wzajemnych relacjach między ludźmi i robotami, tym bardziej, że - jak zaznacza - współpraca taka jest nieunikniona.

 

Racjonalne myślenie maszyn będzie uzupełniać elastyczny i kreatywny ludzki umysł. Jeśli jednak do takiej współpracy i rozwoju superinteligentnych maszyn nie dojdzie - cywilizacja upadnie. Dlaczego? Tego Sofia nie wyjaśniła.

 

Sophia, dzięki sztucznej inteligencji, uważana jest dziś za najbardziej zaawansowanego androida. Jako pierwszy robot otrzymała obywatelstwo stając się oficjalnie obywatelką Arabii Saudyjskiej.