Izraelska armia zniszczyła tunel między Izraelem a Strefą Gazy

Tunel ten został odkryty przed kilkoma tygodniami - sprecyzował rzecznik izraelskiej armii Jonathan Conricus. To drugie zniszczenie tego rodzaju w ostatnich tygodniach.

 

Według izraelskiej arii tunele wykorzystywane są do "działalności terrorystycznej".

 

Izraelskie siły "zniszczyły dzisiaj (w niedzielę) kolejny tunel terrorystyczny wykopany z miasta Chan Junus na południu Strefy Gazy na kilkaset metrów w głąb terytorium Izraela" - powiedział Conricus, cytowany przez agencję TASS.

 

Pod koniec października ośmiu Palestyńczyków zginęło, a 14 zostało rannych, gdy izraelska armia zbombardowała tunel, który powstawał między Strefą Gazy a granicą z Izraelem. Według źródeł palestyńskich tunel przygotowywało ugrupowanie zbrojne Islamski Dżihad.

 

Po ogłoszeniu w środę przez prezydenta Donalda Trumpa, że USA uznają Jerozolimę za stolicę Izraela, na terytoriach palestyńskich wzrosło napięcie. Od tamtej pory w atakach izraelskiego lotnictwa, przeprowadzonych w odpowiedzi na ostrzał rakietowy terytorium Izraela ze Strefy Gazy, i w starciach z izraelskimi siłami bezpieczeństwa zginęło łącznie czterech Palestyńczyków.

 

(PAP)