Brutalny gang w rękach policji. Napadali na młode kobiety w Warszawie

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu od jakiegoś czasu pracowali nad sprawami pięciu rozbojów na terenie Ochoty. Z ich ustaleń wynikało, że sprawcy atakowali młode osoby w godzinach nocnych. Byli bardzo brutalni, zdawali ciosy gumową pałką. Ich łupem padały głównie pieniądze i telefony komórkowe. Do pierwszego zdarzenia doszło 6 stycznia w rejonie parku Szczęśliwickiego. Jedna z napadniętych kobiet w wyniku tych zdarzeń trafiła do szpitala.

 

Miejsce tych zdarzeń cały czas było w zainteresowaniu kryminalnych, którzy rozpytywali świadków i zbierali materiał dowodowy. Zatrzymanie sprawców tych przestępstw stało się priorytetem dla policji. Komendant Rejonowy Policji Warszawa III objął szczególnym nadzorem działania prowadzone do rozwiązania tej sprawy.

 

Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. W nocy z 17 na 18 stycznia kryminalni zwalczający przestępczość samochodową z Ochoty zatrzymali dwóch 20-latków i 18-latka. Mężczyźni zostali wypatrzeni w tramwaju przez funkcjonariuszy. Przy nich zabezpieczono gumową pałkę, nóż oraz bilety lotnicze na samolot do Niemiec na 19 stycznia. Okazało się, że obaj 20-latkowie przebywają tam na stałe, a do Polski przylecieli w odwiedziny do bliskich. Podczas przeszukania pomieszczeń, które zajmowali zatrzymani policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

 

W prokuraturze 18 i 20-latek usłyszeli zarzuty popełnienia pięciu rozbojów, natomiast drugi 20-latek odpowie za cztery rozboje. Ponadto jeden z 20-latków odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza podczas jego zatrzymania. Sąd zdecydował wobec wszystkich zatrzymanych o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.