Radom: awaria ciepłownicza stopniowo opanowywana

Rzeczniczka Radomskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec Ewa Dobrzańska-Trela poinformowała, że do awarii doszło w dwóch miejscach. Dlatego w godzinach porannych została wstrzymana dostawa ciepła do odbiorców w południowej części miast. "W związku ze znaczącymi ubytkami wody sieciowej konieczne było wyłączenie ciepłowni Południe" - powiedziała Dobrzańska-Trela.
 
Dodała, że trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci przy ul. Wrocławskiej.
 
Równocześnie jest lokalizowane potencjalne miejsce awarii na odcinku sieci ciepłowniczej pomiędzy ulicami Kościuszki a Kilińskiego. Obecnie napełniana jest sieć ciepłownicza w południowej części miasta. "Po uzyskaniu niezbędnego ciśnienia zostanie uruchomiona ciepłownia Południe, co zapewni przywrócenie dostawy ciepła do osiedli Potkanów, Południe, Borki, Zamłynie, Ustronie, Nad Potokiem i pozostałych budynków w centralnej części miasta" - zaznaczyła rzeczniczka.
 
Według niej, dostawa ciepła dla terenów, w których nie są prowadzone prace związane z usuwaniem awarii, powinna nastąpić po południu. Do wieczora mogą natomiast poczekać na dostawę ciepła mieszkańcy okolic, w których prowadzone są roboty. 
 
(PAP)
 
autor: Ilona Pecka