Nie żyją zwierzęta Siergieja Skripala. Mogły zostać otrute

Nie żyją dwie świnki morskie i kot. Zwierzęta należały do byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala. Zwierzęta znalazł w domu byłego agenta GRU weterynarz. Były w stanie ciężkim, więc lekarz podjął decyzję o ich uśpieniu. Na razie nie wiadomo czy, zwierzęta zostały otrute.

 

O przebadanie kota i świnek wystąpiła z prośbą Moskwa. Rosyjscy dyplomaci twierdzili, że ich przebadanie mogłoby wnieść nowe informacje do sprawy. Skripal wraz z córką trafili do szpitala w stanie krytycznym miesiąc temu. Znaleziono ich na ławce w centrum handlowym w Salisbury.

 

Według danych policji, były agent GRU i Julia Skripal mieli kontakt z trucizną, którą umieszczono w domu Siergieja Skripala. Śledztwo wykazało, że zostali otruci środkiem typu Nowiczok. Brytyjczycy o atak na byłego szpiega oskarżyli Rosjan. Ci z kolei mówią o prowokacji i antyrosyjskiej kampanii.

 

Ze śpiączki wyszła już Julia Skripal. Póki co wydała jedynie krótkie oświadczenie, w którym dziękuje za troskliwa opiekę lekarzom ze szpitala w Salisbury.

 

Kilka dni temu media na całym świecie obiegła informacja o tym, jakoby córka byłego rosyjskiego szpiega została otruta po tym, jak otrzymała dostęp do sekretnego konta swojego zmarłego brata. Miało znajdować się tam 150 tysięcy funtów. Dodajmy, że brat Julii Skripal zmarł w Petersburgu w niewyjaśnionych okolicznościach rok temu.