Grzegorz Grzyb wygrał Rajd Świdnicki-Krause.

Grzyb, który po raz trzeci zwyciężył w tej imprezie, zanotował ósmą w karierze wygraną w rundzie mistrzostw Polski. To już drugi wygrany rajd tego kierowcy w tym sezonie, tydzień temu triumfował w Rajdzie Presov, pierwszej rundzie mistrzostw Słowacji.

 

Drugie miejsce ze stratą 13 s zajął Jakub Brzeziński z pilotem Kamilem Kozdroniem także jadący Skodą Fabią R5, którzy prowadzili po pierwszym odcinku specjalnym – rozegranym w sobotę wieczorem superoesie w Świdnicy (6,6 km).

 

Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem – strata 17,7 s, którzy także jechali Skodą Fabią R5.

 

Rajdu nie ukończył broniący tytułu Filip Nivette, który z powodu awarii chłodnicy w Fordzie Fiesta Proto nie dotarł do mety trzeciego odcinka specjalnego.

 

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski prowadzi Grzyb – 28 pkt, przed Brzezińskim – 22 i Marczykiem – 20.

 

Drugą rundą MP będzie w dniach 18-20 maja Rajd Dolnośląski. W kalendarzu sezonu jest siedem rund, rywalizację zakończy w drugiej połowie września Rajd Polski na trasach w rejonie Mikołajek. W tym roku żaden z krajowych rajdów nie ma rangi mistrzostw świata.

 

(PAP)