Miasto pływających piramid. Czy ekologiczny projekt ma szansę na realizację?

Powstał ambitny plan budowy miasta z pływającymi piramidami. Jego autorem jest włoski projektant Pierpaolo Lazzarini. Chce on stworzyć niezwykłe osiedle budynków, które będą unosić się na wodzie, a do zasilania wykorzystają energię słoneczną. Każdy z budynków, inspirowany architekturą Majów i Japończyków, ma mieć kształt piramidy. Różne będą jednak ich rozmiary oraz funkcje - część z nich powstałaby jako domy mieszkalne, inne jako szklarnie, hotele, kina czy budynki administracyjne. Największy budynek ma mierzyć około trzydziestu metrów nad poziomem wody.

 

Piramidy mają być osadzone na platformach z piwnicami do wykorzystania jako podwodne sypialnie. Zbudowane z włókna szklanego, węglowego i stali mają mieć także silniki, co umożliwi ich przemieszczanie oraz małą przystań dla łodzi i innych jednostek pływających.

 

Osiedle nietypowych budynków na razie jest w fazie koncepcyjnej, a ich twórcy chcą zebrać pieniądze na budowę poprzez zbiórkę społecznościową. Inauguracja projektu zaplanowana jest na 2022 rok.