Pruszków: awantura podczas spotkania z marszałkiem Senatu

PiS chce być rzetelny, uczciwy i chce rozmawiać z Polakami, z nimi budować program, z którym pójdzie do wyborów - mówił w niedzielę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że trzeba „wciągać” obywateli w debatę polityczną, by „czuli odpowiedzialność” za jej kształtowanie.
 
Marszałek podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Pruszkowa, dziękował przybyłym za obecności, za „chęć rozmawiania o Polsce, o problemach”, o tym co obóz rządzący dotąd zrobił, co zrobił dobrze, a co „nie najlepiej” - oraz o tym, co należy jeszcze zrobić.
 
Jak wskazał, w spotkaniach z Polakami, które prowadzi PiS chodzi o to, by polityka była coraz bliżej ludzi, żeby „wciągać” obywateli w debatę, żeby „czuli odpowiedzialność” za jej kształtowanie.
 
„Chcemy odwiedzić ponad 700 miejsce - chcemy państwa słuchać (…). To jest dla nas źródło wiedzy” - podkreślił Karczewski.
 
Marszałek Senatu przekonywał również, że PiS jest partią, która realizuje zapowiedziany program, która pokazuje, co zrobi dla Polski, kiedy wygra wybory. „W przeciwieństwie do PO” - stwierdził.
 
„Chcemy być rzetelni, uczciwi i rozmawiać najpierw z Polakami, z nimi budować program, później iść z nim do kampanii wyborczej i realizować (…). Polityka powinna być tworzona przez partnerski dialog z obywatelami” - zaznaczył Karczewski.
 
Polityk PiS oświadczył również, że jego partia chce, aby niektóre ze zmian - które zostały przez nią wprowadzone - „miały mocne zakorzenienie”; wskazał m.in. na program „Rodzina 500 plus”.
 
Mieszkańcy Pruszkowa zadawali marszałkowi Senatu pytania i rozmawiali z nim o problematycznych dla nich kwestiach. Wśród tematów pojawił się m.in. protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie, obniżenie wieku emerytalnego, zmiany wprowadzane przez obóz rządzący w wymiarze sprawiedliwości oraz zanieczyszczenie powietrza.
 
Karczewski zwrócił uwagę, że coraz częściej wskazuje się na kolejne grupy społeczne - m.in. w ostatnim czasie na niepełnosprawnych - które powinny otrzymywać 500 zł wsparcie od państwa. „To utwierdza nas w przekonaniu, że Polacy zarabiają za mało” - ocenił.
 
Marszałek zadeklarował, że rząd będzie dalej szukał porozumienia z osobami protestującymi w Sejmie. „Myślę, że je znajdziemy” - podkreślił. Karczewski zapewnił również, że przekaże postulaty dot. osób niepełnosprawnych szefowej MRPiPS Elżbiecie Rafalskiej.
 
W spotkaniu z marszałkiem Karczewskim udział wziął m.in. wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. 
 
(PAP)