6 osób zatrzymanych po burdach w Poznaniu

6 osób zatrzymanych po burdach w Poznaniu

Podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego KWP w Poznaniu powiedział, że zatrzymania odbyły się na podstawie policyjnej analizy stadionowego monitoringu.

 

"Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu poznańskiego i ościennych powiatów, mężczyźni w wieku 18–37 lat. Jeszcze dziś trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty związane z zakłócaniem przebiegu imprezy masowej" – poinformował Święcichowski. Policja nie podaje na razie bliższych szczegółów, nie wiadomo też, kiedy mogą nastąpić kolejne zatrzymania.

 

Zastępca komendanta wielkopolskiej policji Roman Kuster podał w poniedziałek, że trwa analiza stadionowego monitoringu; funkcjonariusze dysponują wizerunkami ok. 10 osób biorących udział w ekscesach, które nie zakryły twarzy. "Kolejnych 20 jest analizowanych, bowiem dopiero później założyły chusty czy kominiarki" – mówił.

 

Decyzją wojewody Zbigniewa Hoffmanna stadion, na którym mecze rozgrywają piłkarze Lecha, został zamknięty dla publiczności na osiem meczów. Kara dotyczy zarówno meczów ligowych, jak i w europejskich pucharach.

 

"To, co się wczoraj stało, było gorszące, skandaliczne i nie do tolerowania. Ten rodzaj wylewania frustracji jest nie do zaakceptowania przez państwo" - mówił w poniedziałek wojewoda.

 

(PAP)