Pacjent numer jeden ma się dobrze? Jarosław Kaczyński wciąż w szpitalu

Choć w Wojskowym Instytucie Medycznym prezes PiS Jarosław Kaczyński miał przejść jedynie operację kolana, to od dwóch tygodni nie opuścił placówki. Rozbudza to spekulacje internautów. Jeden z nich zasugerował na portalu społecznościowym, że nerki szefa rządzącej odmówiły posłuszeństwa. W PiS-ie dominuje przekonanie, że za pogłoskami stoi opozycja albo ktoś, kto walczy o władzę w Zjednoczonej Prawicy.

 

Ale PO przekonuje, że PiS może ukrywać informacje o zdrowiu prezesa. Przywołuje przy tym dwa przykłady: Kuby, gdzie przywódca rewolucji Fidel Castro musiał pokazywać się publicznie, aby udowadniać niedowiarkom, że żyje. I Związku Radzieckiego kierowanego przez Leonida Breżniewa, który w ostatnich latach życia był jedynie figurantem. Zdaniem opozycji nieobecność prezesa prowadzi do chaosu w rządzie. Dlatego PO chce informacji o zdrowiu Kaczyńskiego.

 

Opozycja nie kryje, że najchętniej widziałaby prezesa Kaczyńskiego na politycznej emeryturze. Wtedy liderzy PiS-owskich frakcji skoczyliby sobie do gardeł a PO mogłaby odzyskać władzę.