Polska Fundacja Narodowa chce być tajna

Poważne inicjatywy promujące Polskę nie rodzą się z tygodnia na tydzień; trzeba dać Polskiej Fundacji Narodowej czas na ujawnienie wielkich projektów; wiele krytycznych ocen pod jej adresem jest niesprawiedliwych - powiedział we wtorek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
 
Sasin został spytany w internetowej części wywiadu dla TVN24 o doniesienia o tym, że członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej Maciej Świrski ma zostać wkrótce odwołany. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów odparł, że władze PFN podlegają ciągłej ocenie. "Wiele ocen negatywnych czy krytycznych, które zostały (wobec Fundacji) sformułowane, są ocenami niesprawiedliwymi" - dodał.
 
Przypomniał, że Polska Fundacja Narodowa jest jednym z głównych darczyńców Rejsu Niepodległości, w który w niedzielę z Gdyni wypłynął "Dar Młodzieży".
 
Według Sasina, "poważne inicjatywy promujące Polskę nie rodzą się z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień". "Trzeba dać Polskiej Fundacji Narodowej czas, żeby ujawnić wielkie projekty" - oświadczył. W jego ocenie, mówienie o nich przedwcześnie, mogłoby im zaszkodzić.
 
Misją Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa.
 
(PAP)