Antyunijny Antoni Macierewicz. Były szef MON będzie zabiegał o Polexit?

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz znalazł nowy obiekt krytyki. To Bruksela, która zdaniem szefa podkomisji smoleńskiej zaślepiła liberalne partie jak kiedyś PZPR Moskwa. Macierewicz uważa, że pod względem gospodarczym Unia Europejska służy Polsce, ale powinniśmy twardo walczyć o swoje interesy we wspólnocie.

 

Choć PiS zapewnia, że nie ma mowy o Polexicie, to część polityków tej partii podziela punkt widzenia Antoniego Macierewicza. PO nie wyklucza, że były minister będzie chciał stworzyć eurosceptyczną partię. Stąd słowa, że "Nie jesteśmy skazani na Brukselę". Opozycja sugeruje, że takie działanie wpisuje się w rosyjski scenariusz.

 

Kilka miesięcy temu media informowały, że na rejestracji prywatnego samochodu Macierewicz zasłonił gwiazdki Unii Europejskiej. Złośliwi mówią, że do tej pory Macierewicz był kojarzony z serialem smoleńskim. Kwietniowej prezentacji raportu na temat katastrofy nie transmitowała nawet telewizja publiczna.

 

Jeśli były minister chce dalej przyciągać zainteresowanie mediów i wyborców musi znaleźć sobie inny temat. Być może dlatego pójdzie na wojnę z Brukselą.