Rusza Rajd Śląska. Doborowa obsada zapowiada szybką jazdę

Na piątek zaplanowano tylko dwa odcinki specjalne. Pierwszy w centrum Mikołowa (1,9 km), drugi przy Stadionie Śląskim (1,5 km). W sobotę załogi czeka siedem OS-ów. Dwukrotnie będą przejeżdżane odcinki Bzie (18,9 km) i Chybie (19,8 km), a trzykrotnie Suszec (10,4 km). Trzeci przejazd tego ostatniego będzie Power Stage, na którym będzie można zdobywać dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

 

Na mecie w Żorach pierwsza załoga zamelduje się około godz. 19. W 2017 roku w pierwszej edycji Rajdu Śląska triumfował Tomasz Kasperczyk z pilotem Damianem Sytym (Ford Fiesta R5) i zapewnił sobie tytuł wicemistrza Polski.

 

Na liście zgłoszeń jest cała krajowa czołówka kierowców, wśród nich lider klasyfikacji Jakub Brzeziński (Skoda Fabia R5), zajmujący trzecie miejsce Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), czy też czwarty Kasperczyk (Ford Fiesta R5).

 

Nie ma aktualnie drugiego w klasyfikacji Grzegorza Grzyba (Skoda Fabia R5), który wystartował w dwóch pierwszych rundach sezonu, a teraz skupia się na rywalizacji w mistrzostwach Europy.

 

(PAP)