Światowe media chcą przykryć europejską twarz PiS? Zaskakująca teoria posła rządzącej partii

Premier Mateusz Morawiecki w Strasburgu przekonywał Parlament Europejski do reformy sądownictwa. Ale mimo takich sloganów powtarzanych przez szefa rządu od miesięcy do światowych mediów częściej docierają relacje z protestów w obronie sądów.

 

Relacje z protestu pod gmachem Sądu Najwyższego pokazuje katarska telewizja Al-Jazzera a o kłopotach z praworządnością informuje nawet stacja z Egiptu. Brytyjski The Economist pisze, że Polska ze wzoru europejskiej integracji stała się bólem głowy". Z kolei amerykański "The New York Times"przypomina, że nasz kraj był kiedyś latarnią dla krajów uciekających spod jarzma ZSRR a stał się wyzwaniem dla Unii Europejskiej.

 

PiS nie wyklucza, że tyle publikacji o Polsce w światowych mediach w ostatnich dniach może mieć związek z tym co mówił premier Morawiecki. Premier opowiedział się między innymi za budową solidarnej Unii 4.0, ale na opozycji nie robi to wrażenia.

 

Tym razem szef rządu mówił jednak po polsku a sala obrad świeciła pustkami, dlatego opozycja podejrzewa, że wystąpienie premiera było na użytek wewnętrzny.