Słupsk: Prokuratura oskarżyła 45-latka o znęcanie się nad chorą córką

Słupsk: Prokuratura oskarżyła 45-latka o znęcanie się nad chorą córką

Jak poinformował w czwartek PAP prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński, prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ojcu, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się fizycznie i psychicznie nam swoją 19-letnią ciężko chorą córką.

 

Za popełnienie tego czynu grozi do 10 lat więzienia.

 

Oskarżony z końcem kwietnia został tymczasowo aresztowany za dwa miesiące. Następnie na wniosek prokuratury sąd przedłużył areszt.

Pokrzywdzona trafiła do szpitala, a następnie do hospicjum. Zmarła w maju, kilka dni po aresztowaniu jej ojca. Jak informował PAP w czerwcu prokurator Nierebiński, śmierć "była spowodowana jej stanem zdrowia niezależnym od zachowania sprawcy".

 

Ojciec 19-latki został zatrzymany przez słupską policję po zgłoszeniu od pracownika socjalnego o podejrzeniu stosowania przemocy domowej wobec ciężko chorej nastolatki. Dziewczyna miała na ciele liczne zasinienia, które miały powstać w wyniku pobicia przez ojca. Miał on także szydzić z córki i używać wobec niej słów wulgarnych. Według śledczych, miało to trwać co najmniej od roku.

 

(PAP)