Międzyzdroje: Rusza Festiwal Gwiazd

23. Festiwal otworzy wieczorem widowisko "Tango Show z Gwiazdami" z udziałem m.in. Kayah, Olgi Szomańskiej, Anny Dereszowskiej, Stanisława Sojki i Jacka Kawalca.

 

"Inaugurujące wydarzenie prezentuje najbardziej popularne filmowe tanga" – powiedziała PAP zaangażowana w Festiwal Alicja Myśliwiec. "To widowisko na jakich nam bardzo zależy na Festiwalu czyli coś, co łączy różne sztuki; tanga o rodowodzie filmowym zaprezentowane na scenie razem ze specjalnie przygotowanymi wizualizacjami" – dodała.

 

"Związki między kinem, a muzyką będą również pojawiały się podczas kolejnych festiwalowych koncertów. To m.in. kameralne recitale czyli coś, co jest bardzo charakterystyczne dla festiwalu. Na scenie pojawią się Kasia Skrzynecka i Maciej Miecznikowski. Później tych samych artystów zobaczymy podczas gali odciśnięcia dłoni" – kontynuowała Myśliwiec.

 

W tym roku organizatorzy spodziewają się w nadmorskim kurorcie około stu gwiazd ekranu, sceny i estrady.

 

Jedną z największych atrakcji Festiwalu Gwiazd, która przyciąga najliczniejszą widownię, jest uroczystość odciskania dłoni w Alei Gwiazd. W tym roku swoje dłonie odcisną tam: Iga Cembrzyńska, Mirosław Baka, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Deląg, Grażyna Wolszczak, Natalia Rybicka, Krzysztof Cugowski i Maciej Miecznikowski. Podczas uroczystej gali odbędzie się także recital Krzysztofa Cugowskiego.

 

Dużą popularnością wśród widowni Festiwalu cieszą się codzienne sesje autografowe, podczas których można uzyskać od swoich ulubionych aktorów autografy, a czasami nawet zamienić z nimi parę słów. Już w środę po południu grupkę kilkunastu łowców autografów można było zobaczyć, jak przed hotelem, w którym mieszkają gwiazdy, czekali na swoich idoli.

 

Na uczestników Festiwalu czeka bogata oferta spektakli. Będą oni mogli obejrzeć m.in. "St. Nicholas" w reż. Weroniki Kuśmider, a także "Kłamstwo" Kompanii Teatralnej. W tej "komedii małżeńskiej" będzie można zobaczyć m.in. Joannę Liszowską, Wojciecha Malajkata i Piotra Szwedesa. Dla fanów teatru przygotowano także "Boga Mordu" i "Alibi" Teatru Capitol.

 

"Obok sztuk, do których już przyzwyczailiśmy publiczność, czyli spektakli żartobliwych, komediowych i traktujących rzeczywistość z przymrużeniem oka jest też nieco cięższy repertuar. Przykładem takiej sztuki jest +Życiorys+ Wojciecha Wysockiego na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta. Mamy sygnały od strony publiczności, że też takie treści są przez nią pożądane" – powiedziała Myśliwiec.

 

Jak dodała, na Festiwalu jest także miejsce dla literatury. "To spotkania w ramach cyklu Gwiazdy Bestselerów z Andrzejem Pągowskim; autorem tegorocznego plakatu i plakatów z wielu innych edycji z jednej strony, a z drugiej z Kasią Bondą; osobą zaproszoną właściwie na życzenie festiwalowej publiczności, która będzie opowiadała o swojej nowej książce +Czerwonym Pająku+" – dodała Myśliwiec.

 

W piątek odsłonięta zostanie Ławeczka Ireny Jarockiej.

 

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych festiwalowiczach, dla których gwiazdy będą czytały bajki. Dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach muzyczno-teatralnych.

 

W planach Festiwalu są także wieczorne projekcje filmowe i koncerty.


Festiwal potrwa do najbliższej soboty.

 

(PAP)