Wynajem namiotu za milion złotych? Takie rzeczy tylko w polskim parlamencie

Odsłonięcie okolicznościowego znaczka pocztowego to element obchodów pięćset pięćdziesięciolecia parlamentaryzmu w Polsce. Z tej okazji trzynastego lipca odbędzie się Zgromadzenie Narodowe na terenie Zamku Królewskiego w Warszawie. Media donoszą, że Kancelaria Sejmu zapłaci ponad milion złotych za jednodniowy wynajem namiotu wraz z obsługą. Namiot już stoi, bo odbywa się w nim festiwal muzyczny. Umowa z fundacją, która nim dysponuje dotyczy przygotowania obiektu do pracy parlamentarzystów i wystąpienia prezydenta.

 

Platforma Obywatelska chce, żeby sprawą wyjątkowo drogiego namiotu zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuratura. Ale Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że największa partia opozycyjna nie powinna wnikać w rozliczenia Kancelarii Sejmu, bo kiedy rządziła nie szanowała pieniędzy podatników.

 

PO rozważa bojkot Zgromadzenia Narodowego zorganizowanego z okazji pięćset pięćdziesięciolecia parlamentaryzmu. Zdaniem opozycji w obliczu łamania prawa i demokracji nie ma atmosfery do świętowania. Zgromadzenie będą mogli relacjonować nieliczni dziennikarze, bo Kancelaria Sejmu wielu reporterom odmówiła akredytacji.