Skuter i osobisty asystent w jednym. Innowacyjny projekt japońskiej firmy technologicznej

Oferuje więcej niż tylko jazdę. Inteligentny skuter japońskiej firmy technologicznej, to połączenie pojazdu i osobistego robota. Urządzenie zaopatrzone w system sztucznej inteligencji służy głównie do przemieszczania się. Gdy funkcjonuje jako transporter, przypomina wygodny, nowoczesny skuter - wprawdzie nie osiąga oszałamiającej prędkości, bo tylko dziesięć kilometrów na godzinę, ale to wystarcza, by w zatłoczonym mieście dojechać bezpiecznie do celu.

 

Ale urządzenie ma również funkcję osobistego asystenta. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, licznym czujnikom i szerokokątnej kamerze, samodzielnie porusza się po mieście. Ustala swoją lokalizację oraz lokalizację właściciela. Ten zdalnie steruje robotem poprzez smartfon lub tablet i może go wezwać w dowolne miejsce na mieście. Jeśli właściciel przemieści się na drugą stronę budynku lub przejedzie komunikacją miejską, jego robot przyjedzie samodzielnie - na każde wezwanie.

 

Inteligentny skuter trudno będzie jednak spotkać na ulicach miast. Przynajmniej na razie. Wciąż jest to tylko projekt badawczy.