Ojciec Rydzyk walczy o jedynki na listach PiS. Grozi stworzeniem konkurencyjnej formacji

Ojciec Tadeusz Rydzyk może przed wyborami do Parlamentu Europejskiego udzielić poparcia nowej partii politycznej. "Gazeta Wyborcza" pisze, że dyrektor Radia Maryja próbuje wywalczyć u prezesa Prawa i Sprawiedliwości jedynki na listach wyborczych dla swoich współpracowników. Jeśli Toruń nie otrzyma czołowych miejsc na listach do europarlamentu dla swoich ludzi, to poprze nowy projekt polityczny.

 

Opozycja kibicuje Ojcu Rydzykowi, bo jeśli zdecyduje się on wesprzeć nową inicjatywę polityczną, to tym samym osłabi PiS.

 

Jednym z faworytów ojca Rydzyka jest europoseł Mirosław Piotrowski, który w telewizji Trwam ma swój program. Dyrektor Radia Maryja chce, żeby polityk dostał jedynkę w województwie lubelskim, na co nie godzi się PiS. Piotrowski dwukrotnie zdobył mandat europosła z listy rządzącej partii, którą potem porzucał w Brukseli. Opozycja przypuszcza, że PiS zrobi wszystko, aby pozbyć się ewentualnej konkurencyjnej partii. Pomóc ma w tym zmiana ordynacji wyborczej. Po zmianie przepisów małe ugrupowania nie będą mieć szans na zdobycie mandatu.