Lubuskie: Straż Graniczna zatrzymała w Świecku trzech nielegalnych imigrantów

Lubuskie: Straż Graniczna zatrzymała w Świecku trzech nielegalnych imigrantów
www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

O zatrzymaniach poinformował PAP rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki. Jak tłumaczył, cudzoziemcy zostali zatrzymani w piątek rano w Świecku, na terenie byłego przejścia granicznego.

 

"W samochodzie marki Volkswagen Passat kierowanym przez 69-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podróżowało trzech mężczyzn pochodzenia azjatyckiego. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów; oświadczyli, że są obywatelami Wietnamu" – poinformował Potocki.

 

Jak dodał, mężczyźni zostali zatrzymani. Za udzielanie obywatelom Wietnamu pomocy w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy funkcjonariusze SG zatrzymali także kierowcę. 69-letniemu obywatelowi Polski grozi teraz kara do lat 3 więzienia.

 

"Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości zatrzymanych, ustalają również okoliczności wjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce" – podkreślił Potocki. Dodał, że zatrzymanie cudzoziemców to dopiero początek działań. "Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób zaangażowanych w to nielegalne przedsięwzięcie, w tym organizatorów procederu" – wskazał.

 

(PAP)