Deszczowy i zimny weekend. Przygotujcie parasolki

Deszczowy i zimny weekend. Przygotujcie parasolki

Jak informuje IMGW, nad Europą północną i południowo-wschodnią dominują niże. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów. Nad przeważającym obszarem Polski zaznacza się skraj wyżu znad Bretanii, jedynie na północy zaznacza się płytka zatoka niżu znad Skandynawii, a na południu i południowym wschodzie skraj niżu znad Morza Czarnego i związany z nim pofalowany front atmosferyczny, w ciągu dnia stopniowo odsuwający się ku Ukrainie. W kraju dominuje dość chłodne powietrze polarne morskie.

 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

 

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu, Śląsku i we wschodniej połowie kraju okresowe opady deszczu, na krańcach wschodnich możliwe burze. W czasie burz opady o wysokości do 10 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C na wybrzeżu i na Pogórzu Karpackim do 22 st. C w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h.

 

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami duże. Na północy Pomorza miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. C na Pomorzu do 12 st. C na Śląsku, nad samym morzem od 12 do 14 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

 

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu okresami duże i tam możliwe okresowe, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Wybrzeżu i Podhalu do 22 st. C w Wielkopolsce. Wiatr słaby, na zachodnim wybrzeżu miejscami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby, zachodni.

 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.