Wielkopolskie: areszt za próbę potrącenia samochodem policjantki

Wielkopolskie: areszt za próbę potrącenia samochodem policjantki
Prokuratura Krajowa poinformowała w poniedziałek, że pod koniec sierpnia policjanci z Buku otrzymali informacje o przebywającym w tej miejscowości mężczyźnie poszukiwanym za kradzież z włamaniem i zabór samochodu.
 
"W trakcie zatrzymania podejrzany próbował potrącić samochodem funkcjonariuszkę policji i odjechał z miejsca. Interweniujący policjant zmuszony został do użycia broni, oddając strzał ostrzegawczy. Krystian K. nie reagował na wezwania do zatrzymania i kontynuował jazdę. Po chwili jednak stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na pasie zieleni. Następnie zaczął uciekać pieszo" – podał dział prasowy PK.
 
Po krótkim pościgu Krystian K. został zatrzymany. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim przedstawiła mu zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i stosowania przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej. Mężczyzna jest też podejrzany o kradzież z włamaniem i zabór audi A4. Prokuratura podkreśliła, że czynu tego podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy.
 
Jak podano w komunikacie, na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Za zarzucane przestępstwa Krystianowi K. grozi do 10 lat więzienia.
 
(PAP)