Tychy: małżeństwo gwałciło kandydatki na nianię

Policja apeluje o zgłaszanie się osób, które mogły paść ofiarą aresztowanego przed kilkoma miesiącami małżeństwa z Tychów. Zwabiane przez parę pod pretekstem szukania opiekunki do dziecka młode kobiety zostały wykorzystane seksualnie. Na razie wiadomo o dwóch pokrzywdzonych.
 
"W związku z prowadzonym śledztwem, które dotyczy przestępstw na tle seksualnym, policjanci apelują o zgłaszanie się osób, które mają informację na temat zdarzenia lub zostały potraktowane w podobny sposób" – powiedziała w piątek PAP rzecznik tyskiej policji st. asp. Barbara Kołodziejczyk. Wyjaśniła, że śledczy chcą się upewnić, czy nie ma więcej pokrzywdzonych w tej sprawie.
 
Pod koniec czerwca br. Sąd Rejonowy w Tychach wydał postanowienie o aresztowaniu młodego małżeństwa podejrzanego o doprowadzenie przemocą do obcowania płciowego dwóch kobiet w mieszkaniu na osiedlu "M". "Małżeństwo miało zwerbować kobiety pod pretekstem opieki nad ich dzieckiem i po wspólnym spożywaniu alkoholu zmuszać je do odbycia stosunków seksualnych" – dodała policjantka.
 
Policjanci z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy, którzy prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach apelują, by osoby, które zostały potraktowane w podobny sposób, jak i osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie zgłosiły się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub skontaktowały się telefonicznie pod numerami telefonu (32) 32-56-235, (32) 32-56-280 lub (32) 32-56-255. 
 
(PAP)