Petru: W sobotę konferencja, na której przedstawimy nazwę ugrupowania

Petru: W sobotę konferencja, na której przedstawimy nazwę ugrupowania
fot. PAP/Radek Pietruszka
"To będzie partia, która stawia na dwa filary, czyli gospodarkę i społeczeństwo" - zaznaczył polityk. Jego zdaniem dzisiaj w polskim parlamencie nie walczy się o dobre rozwiązania w gospodarce, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorstwom "lepsze funkcjonowanie".
 
Zdaniem Petru "antyPiS" nie wystarczy" opozycji, by wygrać wybory. "Polacy chcą wiedzieć, jak Polska będzie wyglądać za pięć, dziesięć lat" - powiedział. Zaznaczył również, że należy punktować te rzeczy, które można zrealizować lepiej czy inaczej niż robi to Prawo i Sprawiedliwość.
 
Dodał, że w nazwie partii nie będzie jego imienia i nazwiska.
 
Pytany o ewentualne wycofanie programu 500+, Petru podkreślił, że nie popiera tego, by program "obejmował osoby najzamożniejsze".
 
Konferencja prasowa Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus dotycząca nowego projektu politycznego odbędzie się o godz. 13 w Warszawie.
 
Były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru opuścił partię w maju. Obecnie wraz b. posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt jest w sejmowym kole Liberalno-Społeczni.
 
(PAP)