500+ nie dla bezrobotnych? Zapowiedzi zmian ze strony Platformy i Nowoczesnej

Program 500 plus można ograniczyć tylko w sytuacji, gdy ktoś nie chce pracować mimo, że ma taką możliwość - napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec.
 
Odniósł się w ten sposób do publikacji poniedziałkowego "Super Expressu" przytaczającej jego wypowiedzi. "500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić" - miał powiedzieć rzecznik PO, cytowany przez "SE".
 
"Z przykrością stwierdzam że publikacja +SE+ ma niewiele wspólnego z treścią rozmowy. Mówiłem o konieczności rozszerzenie 500+ na pierwsze dziecko; PiS odbiera 500+ przy dochodzie 800 zł" - napisał Grabiec na Twitterze. Według niego jest to "nieuczciwe wobec rodzin i dysfunkcyjne dla rynku pracy".
 
W kolejnym wpisie rzecznik PO dodał, że program 500 plus można ograniczać "tylko wtedy, gdy ktoś nie chce pracować mimo, że ma taką możliwość". "Tymczasem obecne przepisy odbierają 500+ tym, którzy pracują i osiągają minimalny dochód. To absurd!" - zaznaczył.
 
"Szkoda, że tych moich wypowiedzi nie ma w tekście" - dodał rzecznik Platformy Obywatelskiej.
 
(PAP)