Lubnauer: wierzę, że nie ma już w Nowoczesnej osób nieodpowiedzialnych

Lubnauer: wierzę, że nie ma już w Nowoczesnej osób nieodpowiedzialnych

W sobotę w Warszawie obraduje Rada Krajowa Nowoczesnej. Podczas zjazdu delegaci mają podsumować wybory samorządowe oraz opracować strategię na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego, a także wybory do Sejmu i Senatu.

 

Lubnauer podkreśliła w swoim wystąpieniu, że Nowoczesna to wspólnota idei, wartości oraz odpowiedzialności. "Dziś jesteśmy taką wspólnotą bardziej niż kiedykolwiek dotychczas" - dodała.

 

"Wierzę, że nie ma już między nami osób nieodpowiedzialnych, nie ma nastawionych wyłącznie na swój interes, którzy porzucają swoich partnerów i przyjaciół, że nie ma już wśród nas zdrajców" - oświadczyła. "Dziś w końcu jesteśmy jedną wielką, zgraną drużyną, która dała radę, przepłynęła przez najtrudniejsze dla młodych partii wybory, jakimi są wybory samorządowe i pozostała wierna sobie i swoim ideałom" - podkreśliła.

 

Zdaniem Lubnauer stworzenie Koalicji Obywatelskiej było sukcesem. "Była to koalicja, której wszyscy chcieliśmy i nadal chcemy: stworzyliśmy koalicję podmiotową, partnerską, zbudowaną na różnościach i na tym, że są dwa autonomiczne podmioty. Tylko dzięki tak zdefiniowanej koalicji mogliśmy w wyborach samorządowych pokazać ofertę jak najszerszej grupie Polaków" - oceniła szefowa Nowoczesnej.

 

Podziękowała też swojemu współkoalicjantowi. "Odnieśliśmy sukces w wyborach samorządowych" - oświadczyła. Wskazywała, że partia ma licznych przedstawicieli w sejmikach, ponad 200 nowoczesnych radnych w całej Polsce oraz wójtów, burmistrzów, prezydentów miast z Nowoczesnej.

 

"Wszędzie będziemy pracować i pracowaliśmy, i będziemy krzewić nasze ideały i wartości. Będziemy współpracować wszędzie z naszym koalicjantem, ponieważ jesteśmy godni zaufania, ponieważ, jak się do czegoś zobowiązujemy, to tego dotrzymujemy" - zapowiedziała Lubnauer.

 

(PAP)