Wojsko załata dziury uliczne w Rzymie

Wojsko załata dziury uliczne w Rzymie
fot.PAP/EPA
Jak podkreśla gazeta, to "geniusz wojskowy zajmie się zniszczonymi ulicami stolicy".
 
Postanowienie w tej sprawie zawiera jedna z poprawek wniesionych do projektu przyszłorocznego budżetu w trakcie prac nad nim w Senacie.
 
Jest to, jak wyjaśniono, wynik nadzwyczajnego kompromisu osiągniętego przez rząd Włoch i rzymskie władze po wcześniejszych sporach na tym tle i odrzuceniu apeli burmistrz Wiecznego Miasta Virginii Raggi wywodzącej się z koalicyjnego Ruchu Pięciu Gwiazd.
 
Senatorowie, którzy pracowali nad rozwiązaniem problemu niebezpiecznych dziurawych ulic, przyznali, że była to "prawdziwa operacja polityczna".
 
Ostatecznie postanowiono udzielić "specjalnej pomocy" Rzymowi borykającemu się z dziesiątkami tysięcy dziur ulicznych. Nakłady na ten cel zostaną rozłożone na dwa lata, a roboty będą powierzone wojsku. Jak wynika z przedstawionego planu żołnierze będą pracować bezpłatnie. Całość prac będzie kosztować 240 milionów euro.
 
Rzymski dziennik podkreśla, że według zarządu miasta naprawa ulic wymaga "Planu Marshalla". Setki kierowców i motocyklistów niszczą na nich swoje pojazdy. Z powodu fatalnego stanu rzymskich dróg często dochodzi na nich do wielu groźnych, także śmiertelnych w skutkach wypadków.
 
(PAP)